• Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

• Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka jak co roku obchodzony jest 20 września. Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. Dzień ten ma także dostarczyć dzieciom kolejnych okazji do świętowania, wspaniałej zabawy oraz czerpania radości z bycia przedszkolakiem. W tym dniu na dzieci z Przedszkola w Krusinie czekało wiele atrakcji i niespodzianek przygotowanych przez Panie Przedszkolanki. Wśród nich znalazły się między innymi gry i zabawy integracyjne, zamykanie w bańce mydlanej, zabawy z chustą animacyjną. Wszyscy bawili się znakomicie, a zadowolenie nie znikało z twarzy przedszkolaków. Z pewnością ten radosny dzień na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka.

• Bezpiecznie na wsi mamy, upadkom zapobiegamy.

• W czwartek 15 września uczniowie klas I-III uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego pod hasłem ,,Bezpiecznie na wsi mamy, upadkom zapobiegamy”. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali, jak dbać o swoje bezpieczeństwo w gospodarstwie rolnym. Chętnie odpowiadali na pytania, z uwagą śledzili przygody ,,Rodziny Porażków”, bohaterów filmu edukacyjnego. Największym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyła się gra edukacyjna ,,Podejmij właściwą decyzję”. Na koniec spotkania uczniowie otrzymali upominki w postaci kalendarzy oraz książeczek ,,Bezpieczniewo, czyli jak uniknąć wypadków na wsi".

• Nasi uczniowie podczas V Gminnego Dnia Seniora.

• 16 września w piątek uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Gminnym Dniu Seniora, który jak co roku odbył się w Bartlewie. Uczniowie z klasy drugiej zaprezentowali dwa tańce, natomiast ich starsi koledzy z klasy IV i VIII umilili seniorom ten dzień piosenkami. Na zakończenie uroczystości wręczyliśmy wszystkim seniorom upominki. Wspólnie spędzone chwile były wspaniałą okazją do integracji i dostarczyły wielu wzruszeń.

• Dzień Kropki.

• 15 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto odkrywania talentów, kreatywności, odwagi, a przede wszystkim dobrej zabawy. W tym roku dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie klas młodszych naszej szkoły postanowili przyłączyć się do jego obchodów. Podczas zajęć dzieci obejrzały film „Kropka”. Jego  bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Po projekcji oraz pogadance na temat filmu uczniowie postanowili pokazać swoje talenty. Przystąpili do wykonania swoich kropkowych dzieł. Wspaniałe efekty ich prac możemy podziwiać na zamieszczonych poniżej zdjęciach. A my po obchodach Dnia Kropki wiemy jedno: każdy z nas ma ogromny talent, wystarczy tylko uwierzyć  w siebie!

• Laboratoria przyszłości.

• Uczniowie naszej szkoły otrzymali wiele narzędzi i pomocy dydaktycznych w ramach rządowego programu "Laboratoria przyszłości". Pozwalają one uatrakcyjnić naukę na lekcjach biologii, matematyki, geografii, fizyki i chemii. Kształtują i rozwijają zdolności manualne i techniczne, a także uczą samodzielnego i krytycznego myślenia.

Elżbieta Łuczak

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.

• 1 września jak co roku uczniów przywitał pierwszy dzwonek. Nowy rok szkolny dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej w Krusinie rozpoczął się o godz. 10:00. Wszystkich uczniów i rodziców powitała dyrektor szkoły Wiesława Chojnicka. Następnie uczniowie wspólnie z wychowawcami udali się do swoich klas.

Uczniowie z Krusina godnie reprezentowali naszą szkołę podczas uroczystości 83 Rocznicy Wybuchu II wojny światowej, które odbyły się na cmentarzu parafialnym przy kościele w Lisewie. Młodzież z dużym zainteresowaniem wysłuchała opowiadania pani Zofii Hamier-Ciemińskiej i Anny Kachniarz o latach II wojny światowej. Była to wspaniała lekcja historii i możliwość poznania ludzi, którzy dziś dają świadectwo o wydarzeniach ważnych dla każdego z nas. Serdeczne podziękowania dla uczniów i rodziców za udział w uroczystości.