• ŚWIĄTECZNE ŻYCZENIA

• W szkole i w klasach dekoracje świąteczne się pojawiły, i rychłe nadejście Wielkanocy oznajmiły. Tematykę świąt już realizujemy i niektóre efekty prac uczniów prezentujemy.

W dniu tak pięknym i wspaniałym, życzę Wam serduszkiem całym – dużo słońca i radości, a w niedzielę dużo gości. Aby zdrówko dopisało, a jajeczko smakowało. Wiele wrażeń, mokrej głowy w poniedziałek dyngusowy. Nich to będzie czas uroczy – życzę miłej Wielkanocy. T.M.

• WYNIKI KONKURSU OZDOBY WIELKANOCNE

• Konkurs na najładniejszą ozdobę wielkanocną został rozstrzygnięty. Kreatywność uczniów oraz zaangażowanie rodziców było ogromne. Na wystawie pojawiły się różnej wielkości zające, kurczaki, stroiki i koszyczki pełne pisanek. Podziwiać i zakupić można było także obrazy malowane na płótnie. Pomysłowość oraz sposób wykonania świadczą o dużym wkładzie pracy. Wybór jak zwykle był trudny. Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim , którzy podjęli trud i wykonali ozdoby wielkanocne. Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na charytatywne cele. Poniżej prezentujemy nazwiska nagrodzonych osób.

Przedszkole: I Kacper Wnęk II Jan Osipowski / Malwina Śmigielska

III Paweł Gołębiewski

Uczniowie klas 1-3 I Karol Stroński II Łukasz Nowakowski III Zofia Michalak

Uczniowie klas 4-8 I Aneta Wnęk / Kacper Długosz II Jan Gołębiewski/ Karol Gołębiewski III Nadia Zając / Kalina Michalak

• Spektakle, spektakle, spektakle...

• W ostatnim czasie mieliśmy możliwość obejrzenia różnych spektakli teatralnych. Aktorzy z Teatru Kurtyna w Krakowie przedstawili 2 widowiska - dla uczniów z klas młodszych jak i starszych. Były one zatytułowane „ Mapa skarbów” oraz „Nowe trendy”. Za pośrednictwem internetu dzieci klas 1-3 obejrzały spektakl przedstawiający przygody Koziołka Matołka. Teatr z Rzeszowa zaprezentował sztukę „Zaginiony Świat”. Uczniowie klasy 2 po obejrzeniu wyciągnęli trafne wnioski. Oto niektóre z nich – należy dążyć do realizacji marzeń, w trudnych sytuacjach nie trzeba się kłócić, ale dążyć do rozwiązania problemu, w czasie podróży jesteśmy razem oraz nie oddalamy się od grupy. Po twarzach uczniów było widać , że to interesujące i ciekawe spektakle. T. M.

• DZIEŃ BEZ PLECAKA

• Dzień 1 kwietnia z inicjatywy Samorządu Szkolnego został ogłoszony dniem bez plecaka. Gdzie w takim razie schować zeszyty i piórniki? W czym je przynieść? To całe sedno zabawy! Zamiennikami popularnych plecaków w naszej szkole były różnorodne koszyki – na grzyby, sklepowe, z wikliny oraz szafy babci. Nie zabrakło skrzynek narzędziowych, wiaderek gospodarskich oraz wiader do sprzątania powierzchni płaskich i nie tylko. Jedna z uczennic przyniosła zeszyty w małym namiocie plażowym, inna w pojemniku na ciasto, a także pojawił się  kuferek na kosmetyki, w którym niestety nie zmieściła się teczka formatu A4. Zeszyty przyjechały w wózkach dla lalek, a jedna z Pań miała łóżeczko dla lalek z pełnym wyposażeniem – piórnik, śniadanie,okulary, notes oraz obowiązkowo była poduszeczka i kołderka. Wszyscy uczniowie wykazali się pomysłowością. To był fajny dzień. T. M.

• DZIEŃ GOFRA

• Rodzice uczniów klasy drugiej – Pani Agnieszka Ch. i Pani Anna S. zrobiły miłą niespodziankę drugoklasistą. Upiekły gofry, które zostały zjedzone z wielkim apetytem. Najpopularniejszymi dodatkami była bita śmietana i cukier puder. Nadwyżki zostały zagospodarowane na poczet finansowej akcji wspierania mieszkańców Ukrainy. Uczniowie serdecznie podziękowali i na kolejne smakołyki będą czekali. T. M.