• Otwarcie drogi wojewódzkiej 548 w Lisewie.

• Dnia 22 września klasy III i IV miały przyjemność uczestniczyć w oficjalnym otwarciu drogi wojewódzkiej 548 w Lisewie. Uroczystość rozpoczęła się od przecięcia wstęgi w centrum Lisewa, a następnie wszyscy przemaszerowali na plac po dawnej siedzibie firmy Skanska. Podczas oficjalnej części uczniowie otrzymali dla szkoły 14 kasków rowerowych.

Najbardziej podobały się dzieciom zabawy i animacje dotyczące bezpieczeństwa na drodze, prowadzone przez pracowników Urzędu Marszałkowskiego. Były to : pokazy ratownictwa medycznego, maxi puzzle, jazda na gokartach, ruletka. Nie zabrakło również dmuchanych zjeżdżalni. Wszyscy pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Marzena Cichecka

Katarzyna Styczyńska

• Wycieczka do Biskupina.

• 20 września uczniowie klasy V i VII wyjechali na wycieczkę do Biskupina. Celem podróży był Festyn Archeologiczny. W tym roku tematem przewodnim byli ,,Słowianie”. W trakcie wycieczki uczniowie mogli poznać historię osady w Biskupinie, zobaczyć ,,od kuchni” życie mieszkańców grodu, którzy trudnili się głównie uprawą roli, hodowlą zwierząt i rzemiosłem- tkactwem, garncarstwem, odlewami z brązu i żelaza.

Izabela Wróblewska

• Dzień Przedszkolaka.

• "Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy wrzesień kończy się, od najmłodszego aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka".

Dziękujemy bardzo Pani Annie Strońskiej za zaproszenie nas do udziału w zabawie i konkursach z okazji naszego święta.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Agata Rzydóch.

• Samorząd Szkolny 2023/2024.

• Mamy ogromną przyjemność podzielić się z Wami wynikami niedawno przeprowadzonych wyborów do Samorządu Szkolnego. To był niezwykły dzień, kiedy to nasza społeczność szkolna mogła wybrać swoich przedstawicieli, którzy będą reprezentować nasze głosy i interesy w najbliższym roku szkolnym. Przebieg wyborów był pełen entuzjazmu i zaangażowania, a teraz jesteśmy gotowi ogłosić wyniki!

Nasz nowy skład Samorządu Szkolnego na rok szkolny 2023/2024:

1. Przewodniczący Samorządu Szkolnego:

• Nikodem Kościński

2. Wiceprzewodniczący Samorządu Szkolnego:

• Aleksandra Dudzińska

3. Sekretarz Samorządu Szkolnego:

• Małgorzata Artwik

4. Skarbnik:

• Lena Górczyńska

1. Członek Rady Samorządu Szkolnego:

• Adrian Dziewiątkowski

• Karol Gołębiewski

Nasi nowi przedstawiciele zostali wybrani w wyniku tajnego głosowania przeprowadzonego 14 września 2023 roku. Każdy z kandydatów przedstawił swoje pomysły i cele na nadchodzący rok szkolny, co zainspirowało nas wszystkich do aktywnego uczestnictwa w procesie wyborczym.

Nasz nowy Samorząd Szkolny od razu rozpoczął pracę, organizując swoje pierwsze spotkanie, na którym omówiono plany i cele na nadchodzący rok. Będą oni także aktywnie współpracować z nauczycielami, Dyrekcją szkoły oraz Radą Rodziców aby zapewnić jak najlepsze warunki nauki i życia szkolnego dla wszystkich uczniów.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w wyborach, zarówno jako kandydaci, jak i głosujący. Wasza aktywność i zaangażowanie w procesie wyborczym są niezwykle ważne dla rozwoju naszej społeczności szkolnej.

Bądźcie pewni, że Samorząd Szkolny będzie pracował ciężko, aby uczynić naszą szkołę jeszcze lepszym miejscem nauki i rozwoju. Jesteśmy podekscytowani przyszłością i nie możemy się doczekać, aby wspólnie realizować nasze cele.

Jeśli macie jakieś pomysły, sugestie lub pytania, nie wahajcie się skontaktować się z naszym Samorządem Szkolnym. Razem jesteśmy w stanie zdziałać wiele!

Gratulujemy wszystkim nowym członkom Samorządu Szkolnego i życzymy im owocnej pracy na rzecz naszej społeczności szkolnej. Razem osiągniemy wiele!

Z wyrazami szkolnego ducha,

Marta Dudek (Opiekun Samorządu Uczniowskiego)

• Nasi uczniowie podczas dożynek w Lisewie.

• W sobotę 9 września 2023 roku odbyły się dożynki gminno- parafialne w Lisewie. Podczas występów artystycznych zaprezentowali się również nasi uczniowie z grupy wokalno- tanecznej ,,Iskry”. Dzieci zaprezentowały piosenki z repertuaru ludowego oraz taniec ,,Tańcz, tańcz”. Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie oraz rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci do występu.

Marzena Cichecka

• Warsztaty z Kici Kocią.

• Dnia 12.09.2023r. nasze przedszkolaki wzięły udział w warsztatach z Kicią Kocią. Zabawa była super a spotkanie z Panią Moniką okazało się magiczne. A to dlatego, że Pani Monika to prawdziwa czarodziejka. Oczarowała nas malowaniem książki bez użycia kredek, a tylko z pomocą barw, które mieliśmy na  naszych ubraniach. Poznaliśmy bohaterów książki „Kicia Kocia”, graliśmy kiciowe piosenki na dzwonkach oraz nauczyliśmy się jak ważne jest w życiu czynienie dobra. Na koniec każdy przedszkolak otrzymał dyplom przyjaciela Kici Koci.

Agata Rzydóch.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024.

• W tym roku wyjątkowo pierwszy dzwonek powitał uczniów 4 września. Punktualnie o godzinie 9:00 wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli powitała dyrektor szkoły Wiesława Chojnicka. W piątek 1 września przedstawiciele samorządu uczniowskiego wraz z opiekunem panią Martą Dudek reprezentowali naszą szkołę podczas gminnych obchodów 84 rocznicy wybuchu II wojny światowej, które jak co roku odbyły się na cmentarzu przy kościele parafialnym w Lisewie. W nowym roku szkolnym wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom życzymy wytrwałości, sukcesów i samych pogodnych dni.