• Kochamy Was całym sercem.

• Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim tym, co dobre. Dlatego dzieci z naszego przedszkola i uczniowie klas I-III gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji. Każda grupa przygotowała osobny występ dla swoich Dziadków i Babć. Dzieci od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się ich doczekać. Licznie przybyli Babcie i Dziadkowie, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanych programach artystycznych. Młodzi aktorzy pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce, które ćwiczyły na tą uroczystość. W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi. Następnie zaproszono Babcie i Dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie. To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze gości dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.

• Apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

• Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Podczas przedstawienia uczniowie opowiedzieli o tradycjach związanych z Bożym Narodzeniem, które są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Tradycje bożonarodzeniowe to nie tylko zwyczaje czy obyczaje. To magiczne chwile, które budują relacje, integrują rodziny i przywracają prawdziwą wartość świąt Bożego Narodzenia. W tych tradycjach tkwi coś magicznego, co sprawia, że Boże Narodzenie staje się wyjątkowe i niezapomniane dla każdego z nas, dlatego tak ważne jest, aby o nich pamiętać.

Część artystyczna została wzbogacona śpiewaniem kolęd i piosenek o tematyce świątecznej w pięknych strojach góralskich.

Dziękujemy, że mogliśmy podzielić się z Wami refleksjami na temat tradycji bożonarodzeniowych, które nadają temu magicznemu okresowi wyjątkowy charakter.

• Kiermasz Bożonarodzeniowy.

• 15 grudnia odbył się w naszej szkole charytatywny Kiermasz Bożonarodzeniowy zorganizowany przez Radę Rodziców, samorząd uczniowski oraz szkolne koło wolontariatu. Dochód z kiermaszu został przeznaczony na rehabilitację Przemka Sobczyka, który zmaga się z dystrofią mięśniową Duschenne’a. Udało nam się zebrać 9132 zł. Wszystkim: rodzicom, uczniom, pracownikom szkoły, pracownikom Urzędu Gminy w Lisewie serdecznie dziękujemy za przyłączenie się do akcji.