Powiatowy konkurs "Szopka Bożonarodzeniowa"
Pełna miska dla schroniska.
W październiku nasza szkoła przystąpiła do akcji Pełna miska dla schroniska. Przez cały miesiąc dzieci przynosiły do szkoły karmę sucha i mokra dla potrzebujących zwierzaków. Dziś odwiedzili nas pracownicy z Ośrodka opieki nad zwierzętami w Węgrowie koło Grudziądza z małym pieskiem. Dzieci na spotkaniu dowiedziały sie jak funkcjonuje schronisko, kto w nim pracuje oraz jak należy zachować się gdy znajdziemy psa który nie ma właściciela.
Bardzo dziękujemy dzieciom i rodzicom za włączenie się w akcję i okazanie wielkiego serca a pracownikom Ośrodka za odwiedziny.
Elżbieta Beta
1
Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny.
Zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym pt. ,,Ziemia, Woda, Powietrze- strażacy na straży ochrony środowiska”.
Kategorie wiekowe:
I grupa: przedszkole
II grupa: klasy I- IV
III grupa: klasy V- VIII
Tematyka obejmuje udział straży pożarnych w akcjach ratowniczo-gaśniczych, działaniach związanych z przeciwdziałaniem, zwalczaniem i usuwaniem skutków klęsk żywiołowych i ekologicznych oraz ratownictwa specjalistycznego, a także: ćwiczeniach, szkoleniach, zawodach, działalności prewencyjnej, wychowawczej, kulturalnej, historycznej.
Format pracy: dowolny (A 3 lub A 4). Praca nie może być przestrzenna.
Technika pracy: dowolna: farby, pastele, kredki, węgiel, plastelina itp.
Prace należy dostarczyć do wychowawców klas lub nauczyciela plastyki do 26 listopada.
Joanna Rynkowska-Gardzisz
Cała szkoła śpiewa Polsce.
W tym roku przypada 106 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. To jedno z najważniejszych świąt Polaków uczciliśmy również w naszej szkole. Uroczystym obchodom Święta Niepodległości poświęcało hasło: "Cała szkoła śpiewa Polsce". Każda z klas zaśpiewała piosenkę lub pieśń patriotyczną. Uczniowie oraz przedszkolaki zaprezentowali sie wspaniale. Usłyszeliśmy m.in. "Rotę", "Serce w plecaku", "Przybyli ułani pod okienko", "Polskie skrzydła" i wiele innych.
Joanna Rynkowska Gardzisz
Katarzyna Styczyńska
2Uczniowie w trakcie występu.
Nasi uczniowie w roli publiczności.
Obchody Narodowego Święta Niepodległości.
W imieniu Wójta Gminy Lisewo Bartosza Jaworskiego i Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej Marzenny Szpręglewskiej zapraszamy na obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2024 roku o godz. 15:00. W czasie występów artystycznych wystąpią nasze "Iskry".
Zapraszamy!
Wycieczka do Piekarni Jarząb.
Przedszkolaki i uczniowie klasy I miały możliwość bezpośredniej obserwacji procesu powstawania chleba. W czwartek 7 listopada grupy wybrały się na wycieczkę do piekarni. Podczas wycieczki dzieci miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarzy, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku. Dzieci zobaczyły najważniejsze pomieszczenia piekarni. Piekarz opowiedział jak wyrasta ciasto, przedstawił etapy powstawania pieczywa. Zobaczyliśmy duże maszyny niezbędne do pracy piekarza m.in. ogromne misy na ciasto, krajalnicę do krojenia chleba, maszynę do produkcji bułek, ruchome regały na upieczony chleb. Największe wrażenie wywarł na nas piec do wypiekania i wielkie łopaty do wkładania pieczywa. Młodsi uczniowie wraz z przedszkolakami samodzielnie wyrobiły ciasto potrzebne do upieczenia chleba .Dzieci oraz wychowawczynie serdecznie dziękują wszystkim pracownikom Piekarni Jarząb w Dąbrówce za okazaną gościnność i miłą atmosferę.
Agata Rzydóch
2Dzieci podczas pieczenie chleba i zwiedzania piekarni.
Święto Dyni w naszym przedszkolu.
Pod koniec października w naszym przedszkolu odbył się Dzień Dyni. Wspólnie uczestniczyliśmy w zajęciach, podczas których poznaliśmy bardzo zdrowe i urodziwe warzywo jakim jest dynia. Dzieci przyniosły do przedszkola dynie i ubrały się na kolor pomarańczowy. "Dzień dyni" pozwolił nam poznać wielką różnorodność dyń i wzbogacił naszą wiedzę na ich temat. Wzieliśmy udział w licznych zabawach z udziałem dyni. Dzieci wykonały również piękne prace plastyczne.
Agata Rzydóch
Przedszkolacy podczas wykonywania pracy plastycznej.
Dzieci w czasie zabaw.
Krasnale na wspólnym zdjęciu z okazji Święta Dyni.
Mamy to! W bibliotece przygoda nigdy się nie kończy!
W związku z uzyskaną dotacją w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa do biblioteki szkolnej zakupiono 204 książki o tematyce historycznej, lektury, literaturę piękną i fantasy.
Mamy nadzieję, że wzbogacenie biblioteki o ciekawe, nowe pozycje spowoduje jeszcze większe zainteresowanie biblioteką, książką i czytelnictwem. Nowości zakupione to atrakcyjne książki, często bestsellery, które dostarczą młodym czytelnikom radosnych emocji, wielu wrażeń i rozbudzą ich zainteresowania.
Lidia Ocińska
"Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej"- akcja "Szkoła pamięta".
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji zbierania zniczy. Samorząd Uczniowski zajął się organizacją i wspólnymi siłami dostarczyliśmy znicze na cmentarz w Wabczu i Lisewie. Dzieci zapaliły znicze na grobach nauczycieli, pracowników szkoły, grobie nieznanego żołnierza i zapomnianych nagrobkach. Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom, którzy wzięli udział w akcji.
Samorząd Uczniowski
Uczennice klasy VII.
Cmentarz w Wabczu i Lisewie.
Zasady bezpiecznego spędzania czasu zimą-konkurs.
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym, którego organizatorem jest Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Chełmnie.
Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych w następujących kategoriach wiekowych:
Klasy I-III
Klasy IV-VI
Klasy VII-VIII
Temat pracy: ,,Zasady bezpiecznego spędzania czasu zimą”.
Celem konkursu jest promowanie zasad bezpieczeństwa podczas zimowych aktywności i zabaw, zwrócenie uwagi na to, jak w ciekawy i twórczy sposób można zadbać o bezpieczeństwo podczas ferii zimowych, na lodowisku, stoku czy w górach.
Technika prac: dowolna
Format pracy: A4
Prace należy dostarczyć do wychowawców klas lub nauczyciela plastyki do 22 listopada.
Joanna Rynkowska-Gardzisz
Instrumenty w kolorze jesieni.
Dnia 22 września muzycy Filharmonii Pomorskiej dotarli do naszej szkoły. Podczas koncertu zwanego audycją szkolną, metodycznie i merytorycznie przygotowani prelegenci w sposób przystępny zaprezentowali i omówili muzykę graną na żywo. Koncerty filharmonii stanowią swoistą pogadankę o muzyce, instrumentach, kompozytorach, formach i stylach muzycznych, dostosowaną do szkolnych programów nauczania.
Agata Rzydóch
Muzycy Filharmonii Pomorskiej.
Nasi uczniowie oraz przedszkolaki.
Uczniowie w roli muzyków.
Obchody Dnia Edukacji Narodowej.
11 października w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej – święta wszystkich pracowników oświaty, a szczególnie naszych nauczycieli. Uczniowie przygotowali program artystyczny, w którym wyrazili wdzięczność za trud i zaangażowanie pracowników oświaty w ich edukację i wychowanie.
Akademia rozpoczęła się od przemówienia Pani Dyrektor, odczytania listu Pana Wójta Bartosza Jaworskiego przez Panią Zastępcę Joannę Grabowską oraz życzenia od przedstawicielki Rady Rodziców Pani Justyny Śmigielskiej. Następnie uczniowie zaprezentowali swoje talenty w akademii, w której pojawiły się wiersze, piosenki oraz scenki humorystyczne związane z życiem szkolnym.
Nie zabrakło również symbolicznych podziękowań. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli pracownikom słodkie upominki.
Dzień Edukacji Narodowej był doskonałą okazją, aby podziękować wszystkim pracownikom oświaty za ich trud wkładany w swoją pracę. Uroczystość przebiegła w ciepłej i serdecznej atmosferze, a uczniowie mieli okazję nie tylko zaprezentować swoje talenty, ale także wyrazić swoją wdzięczność.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie tej pięknej uroczystości!
Marta Dudek
2
Wystawa żywych motyli.
W dniu 03.10.2024 uczniowie klasy I i dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały sie na wystawę żywych motyli do jedynej motylarnią w Europie, gdzie można na żywo zobaczyć cykl życiowy motyla od jaja do postaci dorosłej. W trakcie zajęć dzieci poznały cykl życia motyla przedstawiony na fantomach w skali 1:1. Dowiedziały się czym żywią się motyle, a nawet mogły je nakarmić i poznać wiele ciekawych faktów z ich życia. Zobaczyliśmy ponad 100 żywych motyli z całego świata. Lekcja odbywa się w środku pomieszczenia z motylami, nie było żadnych barier tylko czysty kontakt z naturą.
Agata Rzydóch
2
Dzień Głośnego Czytania
W piątek 27 września 2024 r. szkolna biblioteka zorganizowała akcję czytelniczą z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, której inicjatorem jest Polska Izba Książki. Święto to jest obchodzone każdego roku 29 września od 2021r. w rocznicę urodzin Janiny Porazińskiej- autorki książek dla dzieci i młodzieży.
W naszej szkole Głośne Czytanie odbyło się na sali gimnastycznej dla klas 1- 4 oraz dla oddziału przedszkolnego Krasnale.
Uroczystość poprowadzili: uczeń klasy 6 – Szymon Szpręglewski oraz szkolna bibliotekarka Lidia Ocińska. Odczytane zostały dwa opowiadania pt. „ Dobry dinozaur” oraz „ Najmniejszy dinozaur”. Przerywnikiem podczas czytania była piosenka pt. „To dinozaurów świat”, wspólna zabawa i zadania, które musiała wykonać każda klasa wraz ze swoim wychowawcą . Niespodzianką dla słuchaczy była wizyta dinozaura Zdzisia, który wywołał wiele radości i uśmiechów na twarzach dzieci :)
W tym roku czytali dla nas: L. Ocińska, E. Beta, A. Rzydóch, K. Kamińska, I. Płomińska oraz K. Styczyńska.
Wszystkim nauczycielom i dzieciom dziękujemy za włączenie się do tegorocznej akcji. To wyjątkowe wydarzenie ma na celu promocję czytelnictwa oraz zachęcanie do częstego obcowania z literaturą.
L. Ocińska
6
Wrzesień pełen atrakcji.
Pierwsze dni w przedszkolu to dla niektórych trudny okres, jednak małe i duże krasnale pokonały strach i niepewność już po kilku dniach pobytu. Nowe zabawki, koledzy i miłe Panie sprawiły, że dzieci szybko zaadaptowały się do nowego środowiska.
W pierwszym tygodniu po wakacjach dzieliliśmy się wspomnieniami z letnich przygód.
13 września wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach rozwijających kreatywność – świętując Dzień Kropki. Pomysłów i inspiracji na zabawy z kropkami było sporo i każdy przedszkolak dowiedział się, że wszystko zaczyna się od małej kropeczki i zamiast słów „Nie umiem” należy zawsze wierzyć w swoje siły i mówić „Spróbuję” . Dzień ten ma za zadanie rozbudzić w dzieciach wiarę we własne możliwości.
20 września to ważny dzień dla każdego przedszkolaka. W tym dniu świętują wszystkie dzieci, które uczęszczają do przedszkola. Z okazji Dnia Przedszkolaka Panie przygotowały zabawy i zadania dla dzieci. Podczas zadań dzieci bawiły się wesoło, pomagając sobie nawzajem nawiązywały przyjaźnie. Za wykonane zadania czekała na dzieci słodka niespodzianka przygotowana przez Rodziców.
Wrzesień to także miesiąc, w którym obchodziliśmy Dzień Jabłka i Dzień Głośnego Czytania.
Ostatni dzień września to święto wszystkich chłopców. W przedszkolu dziewczynki pamiętały o swoich kolegach i wręczyły im słodkie upominki.
Agata Rzydóch
6
Podróże z klasą!
W dniach 26-27 września uczniowie naszej szkoły z klas VII-VIII wzięli udział w dwudniowej wycieczce zorganizowanej w ramach projektu "Podróże z klasą". Program wycieczki obejmował zwiedzanie zamków w Olsztynie i Malborku, udział uczniów w warsztatach przyrodniczych w "Muzemu Przyrody" w Olsztynie oraz odwiedzenie "Jumpy Park".
Joanna Rynkowska-Gardzisz
2
Popcornowy zawrót głowy!
Dnia 24 września w naszej szkole z okazji obchodów Europejskiego Dnia Języków Samorząd Uczniowski przygotował wiele atrakcji. Podczas wspólnego świętowania uczniowie korzystali ze stoiska z popcornem, brali udział w cukierkowej loterii, a to wszystko w wygodnych i kolorowych pidżamach!
Każdy fantastyczny strój, uśmiech i miłe słowo miały ogromne znaczenie. Dzięki Wam wspólnie spędziliśmy czas w pogodnej atmosferze. Dziękujemy 😊
Samorząd Uczniowski
Nasze Iskry na Dożynkach.
14 września nasze,,Iskry" wystąpiły na Dożynkach Gminno-Parafialnych w Lisewie. Dzieci zaprezentowały trzy utwory: ,,W moim ogródeczku", ,,Ech poleczko" i ,,Wiązankę góralską".
Joanna Rynkowska-Gardzisz
Klasa na medal- rozstrzygnięcie konkursu.
Dnia 13 września 2024 r. podczas szkolnego spotkania zostały ogłoszone wyniki konkursu Klasa na medal za rok szkolny 2023/2024 semestr II.Zwycięzcami okazała się klasa Pani Teresy Malinowskiej, a wyróżnienie otrzymała klasa Pani Katarzyny Styczyńskiej.Serdecznie gratulujemy wygranej! Dziękujemy wszystkim uczniom za tak aktywny udział w organizowanym przez nas konkursie. Mamy nadzieję, że przysporzył Wam wielu przyjemnych chwil!
Samorząd Uczniowski
Samorząd Szkolny 2024/2025.
Mamy ogromną przyjemność podzielić się z Wami wynikami niedawno przeprowadzonych wyborów do Samorządu Szkolnego. W tym dniu uczniowie naszej szkoły wybrali swoich przedstawicieli, którzy będą reprezentować Wasze głosy i interesy w najbliższym roku szkolnym.
Nasz nowy skład Samorządu Szkolnego na rok szkolny 2024/2025:
Przewodniczący Samorządu Szkolnego: Jan Gołębiewski,
Wiceprzewodniczący Samorządu Szkolnego: Marcin Snoch,
Sekretarz Samorządu Szkolnego: Oliwier Kościński,
Skarbnik: Lena Górczyńska,
Sekcja gazetkowa: Zofia Gołębiewska, Damian Śmiałek.
Nowi przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zostali wybrani w wyniku tajnego głosowania przeprowadzonego 10 września 2024 roku.Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w wyborach, zarówno jako kandydaci, jak i głosujący. Wasza aktywność i zaangażowanie w procesie wyborczym są niezwykle ważne dla rozwoju naszej społeczności szkolnej. Jeśli macie jakieś pomysły, sugestie lub pytania, nie wahajcie się skontaktować się z naszym Samorządem Szkolnym. Razem jesteśmy w stanie zdziałać wiele!
Gratulujemy wszystkim nowym członkom Samorządu Szkolnego i życzymy im owocnej pracy na rzecz naszej społeczności szkolnej.
Marta Dudek (Opiekun Samorządu Uczniowskiego)
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie