Aktualności
Udanych i bezpiecznych wakacji!
Zakończenie roku szkolnego 2024/2025 – czas podsumowań, wzruszeń i radości
27 czerwca uczniowie oficjalnie zakończyli rok szkolny. Przed nimi wakacje – czas zasłużonego wypoczynku, letnich przygód i chwil spędzonych z dala od szkolnych ławek. To wyjątkowy dzień, pełen emocji, podziękowań i uśmiechów – zarówno tych związanych z osiągnięciami edukacyjnymi, jak i z perspektywą nadchodzącego wypoczynku. Podczas wydarzeń szczególne wyróżnienie otrzymali uczniowie, którzy przez cały rok szkolny wykazywali się zaangażowaniem, pracowitością i znakomitymi wynikami. Uhonorowani zostali świadectwami z wyróżnieniem, nagrodami oraz gratulacjami za całoroczny trud i konsekwencję w zdobywaniu wiedzy.
Nie zabrakło również słów wdzięczności kierowanych do nauczycieli, wychowawców i dyrektora – za ich codzienną pracę, poświęcenie i zaangażowanie w proces edukacyjny oraz wychowawczy.W tym dniu nauczyciele, uczniowie, pracownicy szkoły, Pan Wójt oraz rodzice pożegnali długoletniego Dyrektora naszej szkoły - Wiesławe Chojnicką. Dziękując za sumienną i ciężką pracę, kreatywność, zapał i moc działania, wsparcie, wszechstronną pomoc.
Szczególne emocje towarzyszyły uczniom klas ósmych, dla których ten dzień był symboliczny. Zakończyli oni ważny rozdział w swojej edukacyjnej podróży i przygotowują się do nowych wyzwań w kolejnych szkołach.
Po oficjalnej części uroczystości przyszedł czas na wspólne zdjęcia, rozmowy, wyrazy wdzięczności i radość z rozpoczęcia wakacyjnej przygody.
Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom oświaty życzymy spokojnych, bezpiecznych i pełnych słońca wakacji!
Joanna Rynkowska-Gardzisz15
Konkurs czytelniczy pt. „Drzewko czytelnicze” rozstrzygnięty!
Akcja polegała na wywieszeniu w szkolnej bibliotece „drzewka czytelniczego”, do którego uczniowie mogli przyklejać listki z tytułem przeczytanej przez siebie książki. Celem konkursu było rozwijanie aktywności czytelniczej, rozbudzanie ciekawości literackiej, doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz zachęcenie rodziców do wspólnego czytania z dziećmi. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczniów. Była to prawdziwa „bitwa na książki”. Zwycięzcy konkursu, którzy przeczytali najwięcej książek i zapisali ich tytuły na przygotowanych szablonach otrzymali statuetkę Sowy i tytuł „MISTRZA CZYTANIA”. W podziękowaniu za tak aktywny udział w akcji wszyscy czytelnicy zostali obdarowani słodkimi upominkami.
Mistrzami Czytania w roku szkolnym 2024/2025 zostały następujące osoby:
I miejsce - Maja Kanarek – kl. III (56 książek)
II miejsce - Magdalena Mazurkiewicz – kl. V (45 książek)
III miejsce - Samanta Kanarek – kl. IV (34 książki)
Ponadto nagrodę specjalną „DOCIEKLIWEGO MOLA KSIĄŻKOWEGO” otrzymała uczennica klasy VII – Lena Stadnik (29 książek)
Gratulujemy wszystkim uczestnikom akcji, szczególnie Uczniom, którzy zawiesili najwięcej listków. Dzięki nim „drzewko czytelnicze ” rozrosło się i wygląda naprawdę imponująco! :)
L. Ocińska
2
Sprawozdanie z pikniku klasy 3
W środę, 18 czerwca 2025 roku, klasa 3 wybrała się pieszo na piknik do Państwa B. i W. Kozłowskich. Pogoda dopisała – było ciepło i słonecznie, co stworzyło idealne warunki do spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Nad bezpieczną wędrówką czuwał Jędrzej, który troszczył się o to, aby wszyscy dotarli na miejsce bezpiecznie i w dobrych humorach.
Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji. Rysowaliśmy, graliśmy w piłkę oraz w różne gry planszowe. Nie zabrakło też wspólnych zabaw i rozmów. W trakcie pikniku udało nam się nawet zaobserwować jaszczurkę – to była prawdziwa niespodzianka!
W pewnym momencie wybraliśmy się do pobliskiego sklepu po lody, które wszystkim bardzo smakowały i dodały nam energii do dalszej zabawy.
Piknik był bardzo udany. Wróciliśmy zmęczeni, ale zadowoleni i pełni pozytywnych wrażeń.
Składamy serdeczne podziękowania Państwu B. i W. Kozłowskim za gościnność, serdeczne przyjęcie nas oraz możliwość spędzenia wspaniałego dnia na Państwa posesji.
Małgorzata Fiuk
3
Wycieczka do Torunia
Dnia 5 czerwca 2025 r. uczniowie klasy I i III wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Torunia. Wyjazd miał na celu poszerzenie wiedzy z zakresu nauk przyrodniczych, techniki i nowoczesnych technologii poprzez bezpośrednie uczestnictwo w interaktywnych pokazach i eksperymentach.
Uczniowie uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych pt. „Sekrety kolorów”.
Zajęcia miały charakter interaktywny i były prowadzone w bardzo ciekawy sposób. Na początku poznaliśmy podstawowe informacje na temat światła i kolorów – dowiedzieliśmy się, że biały kolor światła składa się z wielu barw, co mogliśmy zaobserwować dzięki zjawisku rozszczepienia światła przez pryzmat. Następnie uczestniczyliśmy w różnych eksperymentach – mieszaliśmy barwy podstawowe (czerwoną, niebieską i żółtą), tworząc kolory pochodne. Sprawdzaliśmy też, jak barwy zachowują się w świetle UV. Prowadząca warsztaty zadbała o to, aby każdy miał możliwość samodzielnie wykonać doświadczenia. Mieliśmy do dyspozycji pipety, barwniki, szklane naczynia i latarki. Tworzyliśmy też własne kolorowe filtry i dowiedzieliśmy się, jak działają okulary 3D oraz jak wykorzystywane są kolory w sztuce i technologii.Podczas zwiedzania mieliśmy okazję samodzielnie przeprowadzać różne eksperymenty, poznawać zjawiska optyczne, mechaniczne i akustyczne.
Następnie udaliśmy się do McDonalda oraz na krótki spacer po toruńskiej starówce. Mieliśmy też chwilę na zakup pamiątek.
Wycieczka do Centrum Młyn Wiedzy była niezwykle udana i inspirująca. Umożliwiła nam naukę przez zabawę i pokazała, że nauka może być fascynująca i dostępna dla każdego. Wróciliśmy pełni pozytywnych wrażeń i nowych informacji.
Małgorzata Fiuk
1
Dzień Taty-życzenia!
W cieniu orzecha-wycieczka
W środę 11 czerwca grupa przedszkolna „Krasnale” wybrała się na wycieczkę do Zagrody Edukacyjnej w Cieniu Orzecha w Papowie Toruńskim. Na miejscu dzieci miały okazję poznać zwierzęta gospodarskie – kozy, kury i owce, które mogły samodzielnie nakarmić. Przedszkolaki uczyły się, jak opiekować się zwierzętami, a także brały udział w kreatywnych warsztatach plastycznych. Na dzieci czekał także wspaniały plac zabaw. To był dzień pełen wrażeń, nauki i zabawy!
Agata Rzydóch
6
Audycja muzyczna
W dniu 9 czerwca uczestniczyliśmy w ostatniej w tym roku szkolnym audycji muzycznej w wykonaniu muzyków Filharmonii Pomorskiej w Bydgoszczy. Tym razem przybliżono nam twórczość największego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina. Wysłuchaliśmy kilku utworów oraz pieśni. Pobyt kompozytora na ziemi dobrzyńskiej w dzieciństwie miał ogromny wpływ na jego twórczość. Na zakończenie spotkania przewodniczący samorządu szkolnego podziękował artystom, a uczennice klasy 2 wręczyły wykonane własnoręcznie laurki.
Teresa Malinowska
Podziękowania
Piknik integracyjny w Domu Pomocy Społecznej w Mgoszczu
4 czerwca uczniowie klas I-III oraz dzieci z zespołu ,,Iskry” wzięli udział w pikniku integracyjnym z okazji ,,Dnia Dziecka” w DPS w Mgoszczu. Przyjazd dzieci dostarczył wiele radości i wzruszeń mieszkańcom DPS. My również na długo zapamiętamy ten wyjątkowy dzień.
Joanna Rynkowska-Gardzisz
Uczniowie podczas pikniku w Mgoszczu.
35-lecie Samorządu terytorialnego
29 maja uczniowie klasy VII i VIII wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami władz gminy pt. ,,Samorządowcy z klasą”. Uczniowie zaprezentowali krótki program artystyczny i złożyli na ręce wójta Bartosza Jaworskiego najserdeczniejsze życzenia z okazji obchodów 35- lecia Samorządu terytorialnego. Po części artystycznej przedstawiciele władz przybliżyli młodzieży na czym polega specyfika pracy urzędu gminy, z jakimi problemami pracownicy muszą się mierzyć każdego dnia oraz omówili największe inwestycje w gminie. Młodzież wykazała się ogromnym zaangażowaniem- padło wiele trafnych i ciekawych pytań.
Joanna Rynkowska-Gardzisz
Uczniowie podczas prezentacji programu artystycznego.
„ Bo w życiu chodzi o to, aby znaleźć swoją bajkę…” - Pasowanie na Czytelnika!
30.05.2025. grono czytelników w naszej szkole oficjalnie się powiększyło! Tego dnia odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej w Krusinie uczniów klasy 1.
Wydarzenie to na stałe już wpisało się w kalendarzu uroczystości szkolnych. Dzieci wraz z bibliotekarką wybrały się w podróż po szkole w tropieniu zagubionych przez lokomotywę literek. Zanim jednak otrzymały na specjalnym bilecie kolejne z nich – musiały rozwiązać zagadki i zadania, które sprawdzały ich różnorodne umiejętności. Celem było zebranie wszystkich literek i dotarcie do stacji końcowej, która mieściła się w bibliotece.
Następnie odbyła się część oficjalna. Pierwszoklasiści w obecności Pani Dyrektor W. Chojnickiej, bibliotekarki L. Ocińskiej, wychowawczyni M. Cicheckiej oraz starszych koleżanek z kl. VII: Leny i Kaliny złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą szanować książki i korzystać z ich mądrości. Przysięgę przypieczętowali odciskiem palca na bajkowym bilecie kolejowym. Na pamiątkę tego radosnego wydarzenia każdy nowy czytelnik otrzymał: dyplom, kolorową zakładkę do książki, zakładkę do samodzielnego wykonania oraz książkę pt. „Wnuczka Antykwariusza” autorstwa J. Bednarek.
Małym czytelnikom życzymy, aby jak najczęściej zaczarowana lokomotywa zabierała ich w magiczny świat słowa i wyobraźni. Aby przez całe swoje życie byli rycerzami książek.
Lidia Ocińska
Uczniowie podczas podróży po szkole w tropieniu zagubionych przez lokomotywę literek.
Część oficjalna-pasowanie.
Uczestnicy uroczystości
Drugoklasiści w Bydgoszczy
Dnia 30 maja uczniowie klasy 2 wybrali się na jednodniową wycieczkę do Bydgoszczy. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Starówki z panem przewodnikiem Jędrzejem. Dzieci miały okazję posłuchać interesujących opowieści o historii miasta, zobaczyć zabytkowe kamienice, rzeźbę “Przechodzącego przez rzekę” oraz spichlerze znajdujące się nad Brdą. Wszyscy byli zafascynowani Katedrą św. Marcina i Mikołaja z XV wieku o przede wszystkim jej pięknym, kolorowym wnętrzem. Kolejnym przystankiem było Muzeum Mydła i Historii Brudu. To niezwykle ciekawe i zabawne miejsce, które bardzo spodobało się dzieciom. Uczniowie nie tylko poznali historię higieny, ale także własnoręcznie wykonali mydełka, które mogli zabrać na pamiątkę do domu. Następnie udaliśmy się do Młynów Rothera – wyjątkowego miejsca na mapie Bydgoszczy, które łączy nowoczesność z historią. Uczniowie mogli podziwiać wyposażenie dawnego kompleksu młynów i dowiedzieć się, jak wyglądała praca w takim miejscu dawniej. Na zakończenie wyjazdu odwiedziliśmy Ogród Zoologiczny w Myślęcinku. Uczniowie z dużym zainteresowaniem obserwowali zwierzęta i spacerowali pośród pięknej, wiosennej zieleni. Pogoda dopisała, pomimo małej mżawki spędziliśmy czas na świeżym powietrzu. Wycieczka była bardzo udana i pouczająca. Uczniowie wrócili zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń. Był to dzień pełen nauki, zabawy i integracji.
Teresa Malinowska
5
KOLOROWEGO DNIA DZIECKA
Dzień Matki!
Odkrywamy Londyn i język angielski
W ostatnich dniach kwietnia w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Języka Angielskiego. Podczas obchodów uczniowie mogli zapoznać się z historią i atrakcjami Londynu dzięki gazetce London Week, a na specjalnej wystawie obejrzeć stare słowniki do nauki języka angielskiego, książki w języku angielskim oraz różne czasopisma.
W ramach wydarzenia odbył się również konkurs sprawdzający wiedzę o Londynie. Zwycięzcami zostali Łukasz Nowakowski oraz Karol Stroński z klasy V – gratulacje!
Obchody Dnia Języka Angielskiego były świetną okazją do rozwijania zainteresowań kulturowych i językowych. Uczniowie z zaangażowaniem uczestniczyli w przygotowanych atrakcjach, pogłębiając swoją znajomość języka angielskiego oraz kultury krajów anglojęzycznych. Atmosfera była pełna entuzjazmu, a całe wydarzenie okazało się dużym sukcesem.
Marta Dudek
Powstanie w Getcie Warszawskim- projekt edukacyjny
W tym roku nasza biblioteka i świetlica szkolna przystąpiły do akcji o nazwie "Żonkile", której organizatorem jest Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Jest to ważny projekt edukacyjny przypominający o Powstaniu w Getcie Warszawskim, które trwało od 19 kwietnia 1943 roku do 16 maja 1943 roku. Uczniowie naszej szkoły w czasie lekcji historii dowiedzieli sie o tym, jak okrutny los spotkał Żydów w trakcie II wojny światowej. Dla uczczenia pamięci o ludności żydowskiej wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły otrzymali papierowe żonkile- symbol wydarzeń sprzed 82 lat.
Lidia Ocińska
Katarzyna Styczyńska
SPRAWDZIAN KOMPETENCJI TRZECIOKLASISTY
8-9 maja 2025 r. uczniowie klasy III przystąpili do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty. Testy sprawdzające wiedzę i umiejętności przygotowane zostały przez wydawnictwo Operon. Tegoroczny sprawdzian składał się z trzech części: z j. polskiego, matematyki i przyrody.
Przed pisaniem testu uczniowie wykonali ćwiczenia oddechowe oraz ruchowe, które częściowo rozładowały emocje i zminimalizowały stres towarzyszący dzieciom przed sprawdzianem. Tematem przewodnim sprawdzianu była wycieczka do zoo całej rodziny Franka, w dziewiąte jego urodziny. Był to prezent niespodzianka, o którym chłopiec marzył od dawna. Mieli możliwość zobaczenia wielu gatunków zwierząt. Po zwiedzaniu rodzina udała się do Małego Zoo. Dzieci mogły dotykać i karmić zwierzęta tj.: kozy, alpaki, króliki. Zadania matematyczne oraz pytania przyrodnicze dotyczyły tych zwierząt.
Badanie wiedzy i umiejętności trzecioklasistów dostarcza istotnych informacji o pracy uczniów z zakresu różych kompetencji: czytania, pisania, wiedzy o języku, sprawności rachunkowej oraz praktycznych umiejętności w rozwiązywaniu zadań matematycznych. Analiza wyników stanowi ważną informację zwrotną i motywuje uczniów do nauki.
Małgorzata Fiuk
Uśmiechnięci i gotowi do pracy uczniowie klasy III.
Powiatowy Konkurs Recytatorski
Dnia 29.04.2025 r. w Szkole Podstawowej w Dubielnie odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski – W świecie Jana Brzechwy i Juliana Tuwima. W konkursie wzięli udział uczniowie z kilku szkół. Głównym celem konkursu była popularyzacja literatury dziecięcej oraz rozwijanie predyspozycji recytatorskich dzieci. Podczas występów na scenie uczniowie wspaniale zaprezentowali znane i mniej znane wiersze popularnych poetów. Charakteryzowały się one zrozumiałym językiem i humorem. Zmagania uczestników oceniało jury, które z wielką starannością podsumowało występy uczniów. Najwyżej oceniona została recytacja wiersza pt: „Na straganie” w wykonaniu Olivia Czaczkowskiej uczennicy klasy 2, która zajęła I miejsce. Maria Zach – uczennica klasy 2 - w pięknym fartuchu lekarza, ze stetoskopem i dużą, zieloną żabą zaprezentowała wiersz Jana Brzechwy pt: „Żaba” i zdobyła III miejsce. Kolejnym uczestnikiem reprezentującym naszą szkołę był Kacper Wnęk – uczeń klasy 3, który recytował bardzo długi i pouczający wiersz zatytułowany” Rozrzutny wróbel”. Wszystkie dzieci zaprezentowały się wspaniale – z pasją, sercem i ogromnym zaangażowaniem. Na zakończenie konkursu odbyło się uroczyste wręczenie nagród, dyplomów dla wszystkich uczestników konkursu oraz nauczycieli i opiekunów. Konkurs dostarczył dzieciom wielu wrażeń i przeżyć, a przede wszystkim dobrej zabawy i atrakcyjnych nagród.
Dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci do konkursu. Był to dzień pełen doskonałej gry aktorskiej, emocji i pięknych recytacji wierszy przez wszystkich uczestników konkursu.Teresa Malinowska
Strażacy zawsze gotowi do pracy!
Łukasz Nowakowski z klasy V zajął II miejsce w kategorii szkół podstawowych w wojewódzkim konkursie plastycznym pt. ,,Strażacy zawsze gotowi do pracy!" ,organizowanym przez Wąbrzeski Dom Kultury.
Serdecznie gratulujemy!
Joanna Rynkowska-Gardzisz
Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.
W dniu 29 kwietnia w sali sztabowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Chełmnie odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Nad sprawnym przebiegiem konkursu czuwała komisja złożona z funkcjonariuszy Komendy Powiatowej PSP w Chełmnie oraz przedstawiciele Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP.
Nasza uczennica Magdalena Mazurkiewicz z klasy V zdobyła II miejsce w kategorii (klasy V-VII). Poza zmaganiami w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej wręczone zostały nagrody z eliminacji powiatowych w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,,Zapobiegajmy pożarom”.
W kategorii klas I-III
II miejsce- Jakub Wronkowski
W kategorii klas V-VIII
I miejsce- Kacper Ritter
II miejsce- Łukasz Nowakowski
Wszystkim uczniom naszej szkoły serdecznie gratulujemy.
Joanna Rynkowska-Gardzisz
Nasi uczniowie podczas wręczania nagród.
Archiwum Aktualności
- Lipiec 2025
- Czerwiec 2025
- Maj 2025
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Wszystkie